W swojej codziennej pracy często spotykam się z wyzwaniami, które wymagają nie tylko technologicznej czy biznesowej wiedzy, ale także tej związanej z umiejętnościami ludzkimi. To sprawia, że ciągłe kształcenie i rozwój traktuję bardzo priorytetowo.

Takie podejście jest też bliskie całemu Inwedo. „Rozwój i doskonalenie” to pierwsza pozycja na liście naszych wewnętrznych wartości, którą traktujemy jako inwestycję w przyszłość. Ciągłe zdobywanie nowych umiejętności i wiedzy pozwala nam także czerpać radość z wykonywanej pracy i dostarczanych rozwiązań.

🔍 Czym jest prawo Wilsona?

Co ciekawe istnieje w tym obszarze zasada, zwana prawem Wilsona, która mówi, że traktowanie zdobywania wiedzy i inteligencji jako priorytet, ostatecznie doprowadzi nas (i tym samym nasze organizacje) do sukcesu finansowego.

Wedle Wilsona

🧠 Rozwój intelektualny musi stać na czele naszych priorytetów. Każdy z nas powinien nieustannie poszerzać swoje horyzonty poprzez naukę i rozwój osobisty.

💸 Długoterminowy sukces (także finansowy) wynika z ciągłego dążenia do wiedzy i rozwijania inteligencji.

💡Tworzenie wartości jest możliwe dzięki efektywnemu wykorzystaniu naszego intelektu do rozwiązywania problemów i tworzenia innowacyjnych rozwiązań.

🛡️ Elastyczność i odporność w obliczu zmian są wzmocnione przez szeroką wiedzę i zrozumienie swojej dziedziny poprzez specjalizację.

🎓 Inwestycja w siebie poprzez edukację i rozwój osobisty otwiera nowe możliwości dla wzrostu, zarówno osobistego, jak i finansowego naszych organizacji.

🥇 Sukces holistyczny to nie tylko pieniądze. Chociaż zasada ta akcentuje związek między wiedzą a sukcesem finansowym, uznaje również szersze korzyści płynące z intelektualnego wzrostu, w tym osobiste spełnienie, satysfakcję zawodową i wkład w społeczeństwo.

Wnioski

Prawo Wilsona jest przypomnieniem, że gdy za rogiem czeka na nas pełno wyzwań, ciągły rozwój i zdobywanie wiedzy są nie tylko drogą do sukcesu finansowego, ale także do osobistego spełnienia.

Jakie działania podejmujecie, aby nieustannie się rozwijać i jak wpływa to na Wasz sukces i osobiste spełnienie?

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek

Rozwój osobisty jako filar sukcesu biznesowego to coś, co zawsze mnie inspiruje. Jakie są Twoje największe wyzwania w utrzymaniu ciągłego rozwoju w świecie technologii?

WWW
WWW

Zupełnie nie miałem pojęcia, że istnieje coś takiego jak Prawo Wilsona . Tymczasem wydaje się, że to świetny przewodnik do budowania rozwoju w organizacji.

Beti
Beti

Ciągle uczę się z Tobą czegoś nowego… dzięki! <3

Pobierz moje darmowe publikacje

Przywództwo w czasach AI Minipodręcznik dla liderów o zarządzaniu kryzysem w epoce maszyn generatywnych

Przywództwo w czasach AI

W tym poradniku znajduje się wiele cennych informacji, które mogą pomóc każdemu nowoczesnemu liderowi radzić sobie z kryzysem. Zawarłem w nim także uniwersalne porady opracowane na podstawie wyników badań dotyczących konfliktów toczonych przez ludzkość od czasów starożytnych do teraźniejszości.

Cyberbezpieczeństwo

Zrozumieć cyberbezpieczeństwo

Zaprezentowane w książce dane rysują krajobraz zagrożeń oraz pokazują, jak dramatycznie zmienił się on w ciągu ostatnich lat. Praktycznie każdy sektor publiczny i prywatny jest pod ciągłym atakiem hakerów, którzy za cel wybrali sobie kradzież danych, okupy lub zakłócanie działalności organizacji czy rządów.

Minipodręcznik przedsiębiorcy

Minipodręcznik przedsiębiorcy

E‑book, dzięki któremu dowiesz się jak zrealizować pomysł na biznes. Zarówno na początku swojej drogi, jak i wtedy gdy wdrażasz nowe rozwiązania w istniejącym przedsiębiorstwie. Metodologię opisaną w książce możesz zastosować w różnych branżach i technologiach. Pokażę Ci jak to zrobić najefektywniej.

Zobacz także
Światowy dzień chorych na Hemofilię
Read more

Każdy z nas ma swoją Hemofilię

Myślę, że każdy z nas ma w życiu swoją własną „hemofilię” – przeszkodę, która wydaje się być nie do pokonania. Ale to, jak reagujemy na to wyzwanie, decyduje o tym, dokąd ostatecznie zmierzamy.
InStream
Read more

Neutralność internetu – komentarz do raportu fundacji Startup Poland

Biznes potrzebuje otwartego i wolnego Internetu Wprowadzenie zmian w zakresie neutralności Internetu i dopuszczenie do sytuacji, że operatorzy będą mogli decydować o tym co widzimy i do czego mamy dostęp jest ogromnym uderzeniem w fundamentalne wartości otwartego dla wszystkich Internetu. Jest on obecnie podstawowym bastionem wolności słowa, uzyskiwania informacji oraz miejscem do prowadzenia i promocji biznesów.