W swojej codziennej pracy często spotykam się z wyzwaniami, które wymagają nie tylko technologicznej czy biznesowej wiedzy, ale także tej związanej z umiejętnościami ludzkimi. To sprawia, że ciągłe kształcenie i rozwój traktuję bardzo priorytetowo.

Takie podejście jest też bliskie całemu Inwedo. „Rozwój i doskonalenie” to pierwsza pozycja na liście naszych wewnętrznych wartości, którą traktujemy jako inwestycję w przyszłość. Ciągłe zdobywanie nowych umiejętności i wiedzy pozwala nam także czerpać radość z wykonywanej pracy i dostarczanych rozwiązań.

🔍 Czym jest prawo Wilsona?

Co ciekawe istnieje w tym obszarze zasada, zwana prawem Wilsona, która mówi, że traktowanie zdobywania wiedzy i inteligencji jako priorytet, ostatecznie doprowadzi nas (i tym samym nasze organizacje) do sukcesu finansowego.

Wedle Wilsona

🧠 Rozwój intelektualny musi stać na czele naszych priorytetów. Każdy z nas powinien nieustannie poszerzać swoje horyzonty poprzez naukę i rozwój osobisty.

💸 Długoterminowy sukces (także finansowy) wynika z ciągłego dążenia do wiedzy i rozwijania inteligencji.

💡Tworzenie wartości jest możliwe dzięki efektywnemu wykorzystaniu naszego intelektu do rozwiązywania problemów i tworzenia innowacyjnych rozwiązań.

🛡️ Elastyczność i odporność w obliczu zmian są wzmocnione przez szeroką wiedzę i zrozumienie swojej dziedziny poprzez specjalizację.

🎓 Inwestycja w siebie poprzez edukację i rozwój osobisty otwiera nowe możliwości dla wzrostu, zarówno osobistego, jak i finansowego naszych organizacji.

🥇 Sukces holistyczny to nie tylko pieniądze. Chociaż zasada ta akcentuje związek między wiedzą a sukcesem finansowym, uznaje również szersze korzyści płynące z intelektualnego wzrostu, w tym osobiste spełnienie, satysfakcję zawodową i wkład w społeczeństwo.

Wnioski

Prawo Wilsona jest przypomnieniem, że gdy za rogiem czeka na nas pełno wyzwań, ciągły rozwój i zdobywanie wiedzy są nie tylko drogą do sukcesu finansowego, ale także do osobistego spełnienia.

Jakie działania podejmujecie, aby nieustannie się rozwijać i jak wpływa to na Wasz sukces i osobiste spełnienie?

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek

Rozwój osobisty jako filar sukcesu biznesowego to coś, co zawsze mnie inspiruje. Jakie są Twoje największe wyzwania w utrzymaniu ciągłego rozwoju w świecie technologii?

WWW
WWW

Zupełnie nie miałem pojęcia, że istnieje coś takiego jak Prawo Wilsona . Tymczasem wydaje się, że to świetny przewodnik do budowania rozwoju w organizacji.

Beti
Beti

Ciągle uczę się z Tobą czegoś nowego… dzięki! <3

Pobierz moje darmowe publikacje

Zrozumieć Cyberbezpieczeństwo

Zrozumieć cyberbezpieczeństwo

Zaprezentowane w książce dane rysują krajobraz zagrożeń oraz pokazują, jak dramatycznie zmienił się on w ciągu ostatnich lat. Praktycznie każdy sektor publiczny i prywatny jest pod ciągłym atakiem hakerów, którzy za cel wybrali sobie kradzież danych, okupy lub zakłócanie działalności organizacji czy rządów.

MVP

Mini podręcznik przedsiębiorcy

E‑book, dzięki któremu zaoszczędzisz i dowiesz się jak zrealizować pomysł na biznes. Zarówno na początku swojej drogi, jak i wtedy gdy wdrażasz nowe rozwiązania w istniejącym przedsiębiorstwie. Metodologię opisaną w Mini Podręczniku Przedsiębiorcy możesz zastosować w różnych branżach i technologiach. Pokażę Ci jak to zrobić najefektywniej.

Zobacz także
InStream
Read more

Neutralność internetu – komentarz do raportu fundacji Startup Poland

Biznes potrzebuje otwartego i wolnego Internetu Wprowadzenie zmian w zakresie neutralności Internetu i dopuszczenie do sytuacji, że operatorzy będą mogli decydować o tym co widzimy i do czego mamy dostęp jest ogromnym uderzeniem w fundamentalne wartości otwartego dla wszystkich Internetu. Jest on obecnie podstawowym bastionem wolności słowa, uzyskiwania informacji oraz miejscem do prowadzenia i promocji biznesów.