Zrozumieć cyberbezpieczeństwo

Dane, raporty i analizy

Zaprezentowane w książce dane rysują krajobraz zagrożeń oraz pokazują, jak dramatycznie zmienił się on w ciągu ostatnich lat. Praktycznie każdy sektor publiczny i prywatny jest pod ciągłym atakiem hakerów, którzy za cel wybrali sobie kradzież danych, okupy lub zakłócanie działalności organizacji czy rządów. Nie wszystkie oczywiście okazują się skuteczne.

Zrozumieć cyberbezpieczeńśtwo

E-book pełen danych o cyberbezpieczeństwie

W książce znajdują się raporty oraz przykłady włamań i wycieków danych z ostatnich lat, które pokazują, że do ataku może dojść nawet tam, gdzie zupełnie się tego nie spodziewamy. Chwila nieuwagi może prowadzić do nieodwracalnych zmian, utraty pieniędzy, reputacji, pracy czy skutkować nawet wielomilionowymi pozwami.

Przedsiębiorstwa, organizacje, startupy, instytucje publiczne i osoby prywatne muszą opracować kompleksowe strategie bezpieczeństwa i skutecznie je wdrożyć, aby nie ponosić druzgocących strat w wyniku cyberataków. Zwiększanie świadomości zagrożeń jest jedną z dróg, jakie powinniśmy obrać.

Cyberbezpieczeńśtwo ksiązka

W środku znajdziesz m.in.:

Cyberataki na porządku dziennym

Czym są cyberataki i jak często do nich dochodzi.

Rodzaje cyberataków i ich częstotliwość

Najpopularniejsze formy cyberataków oraz dane na ich temat.

Strategie walki z cyberatakami

Dane z dziesiątek raportów zebrane w jednym miejscu.

Wybrane ataki cybernetyczne na przestrzeni ostatnich dwóch lat

Wybrane ataki cybernetyczne na przestrzeni ostatnich dwóch lat.

Trendy związane z cyberbezpieczeństwem

Trendy związane z cyberbezpieczeństwem.

oraz wiele więcej

Jaką cenę przychodzi nam płacić za ataki w cyberprzestrzeni.


Dowiedz się czym jest cyberbezpieczeństwo

Siadając do tej publikacji, postawiłem przed sobą cel, aby w prosty sposób przedstawić dane, raporty i założenia związane z cyberbezpieczeństwem. Chciałem, aby pozycja ta przyczyniła się do realnej zmiany naszego nastawienia do cyberzagrożeń. Jest dostępna zupełnie za darmo, bez żadnych restrykcji i bez konieczności zapisywania się na newsletter.

Cyberbezpieczeństwo

wybrane ataki

Poznaj najciekawsze historie ataków cybernetycznych

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom cyfrowym nasza praca oraz życie prywatne stają się coraz lepsze i łatwiejsze. Możemy dziś snuć opowieści o tym, jak technologia pomaga ludziom rozwijać się. Niestety, jak na większość dobrych historii przystało, również w tej pojawić się muszą czarne charaktery, które będą starały się wykorzystać rzeczy dobre, by obrócić je przeciwko ludzkości. Nowoczesne technologie pozwalają coraz lepiej zabezpieczać się przed włamaniami, jednak słabym ogniwem pozostanie podatność organizacji na działania socjotechniczne i luki w projektowanym oprogramowaniu.


Dlaczego za darmo?

Po prostu, od zawsze, lubię dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Wierzę też, że edukacja i dostęp do informacji są kluczowe dla rozwoju społeczeństwa, dlatego chciałbym, aby były one dostępne dla każdego, niezależnie od jego sytuacji finansowej.

Jeśli uznasz treści zawarte w tej publikacji za wartościowe i także zechcesz zrobić coś dobrego, przekaż 1.5% podatku lub wpłać proszę dowolną sumę pieniędzy (w celach charytatywnych) na konto Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hemofilię (PSCH).

Wszyscy członkowie stowarzyszenia działają na jego rzecz pro-bono, a fundusze zostaną przeznaczone na działalność statutową związaną z pomocą osobom chorym na hemofilię (to ciężka i rzadka choroba charakteryzująca się zaburzeniami krzepliwości krwi, na którą zapada 1 na 10 000 urodzonych dzieci) i inne skazy krwotoczne. Działalność PSCH to między innymi: dbałość o zachowanie leczenia w Polsce, pomoc osobom chorym, organizowanie obozów i wyjazdów rehabilitacyjnych, zakup sprzętu rehabilitacyjnego do szpitali, organizowanie warsztatów edukacyjnych dla chorych, wydawanie publikacji na temat hemofilii i innych skaz krwotocznych.

Polskie Stowarzyszenie Chorych na Hemofilię
KRS: 0000169422
ul. I. Gandhi 14
02-776 Warszawa
Numer konta: 06 2030 0045 1110 0000 0245 3030

Ebook PSCH

Darmowy ebook o MVP - minipodręcznik dla przedsiębiorcy

Zaprenumeruj newsletter i otrzymaj drugi e-book w prezencie

Jeżeli uznasz, że chcesz raz kilka tygodni dostać ode mnie wiadomość o nowych artykułach na blogu, to będzie mi ogromnie miło gdy zapiszesz się na mój newsletter. W zamian otrzymasz w prezencie moją pierwszą publikację pt. “Mini Podręcznik Przedsiębiorcy“.

Leave this field blank

Administratorem Twoich danych osobowych jest Adam Trojańczyk 
Kliknij i dowiedz się więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych.


Subscribe
Powiadom o
guest

94 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Basia
Basia

Niesamowita wiadomość! Ostatnio u nas w firmie sporo rozmawialiśmy o tym jak podnieść nasze bezpieczeństwo. Nie mogłam przekonać nikogo, że to ważne. Nie czytałam jeszcze całości, ale jak zobaczyłam ile tam jest danych to przecierałam oczy ze zdumienia. Szczególnie martwiące są te ataki od 2020 roku, które opisałeś. Będę bogatsza w wiedzę i argumenty. Dziękuję.

Hotelarka
Hotelarka

Ja na pewno się odezwę jeżeli można 🙂

Hotelarka
Hotelarka
Reply to  Basia

U mnie jest podobnie. Pracuję w hotelu i już raz zdarzyło się, że prawie doszłoby do wycieku danych naszych klientów. Całe szczęście mieliśmy stary komputer i ten się zawiesił 😀 Mimo tego nadal z dużą niechęcią i powagą traktuje się te tematy

Hotelarka
Hotelarka

Super. dziękuję serdecznie!

Niepełnosprawny
Niepełnosprawny

Jako osoba z niepełnosprawnościami jestem pod ogromnym wrażeniem, za to, że postanowiłeś podzielić się publikacją za darmo. Dla mnie osobiście takie lektury poszerzają moją wiedzę i dzięki nim staję się mam nadzieję bardziej atrakcyjny dla pracodawcy.

Felix1254
Felix1254

Także dołączam się do podziękowań

Arbuz
Arbuz

Także to podziwiam. Niesamowita postawa

Bardzo podziwiam
Bardzo podziwiam

Wspaniała inicjatywa z tym wsparciem chorych osób. Brawo Panie Adamie!

Marek
Marek

Jeżeli ta książka jest taka jak wszystkie Twoje artykuły to w ciemno mogę dać 10/10.

Norek
Norek

Nie miałem pojecia ze Polska wydala wlasny raport dotyczacy cyberbezpieczenstwa. Bardzo ciekawe

Fanka
Fanka

Dzięki za polecenie. Rzucę też okiem z ciekawości

Asia
Asia

Jest niesamowita, dziękuję. Napisałam komentarz w innym wątku

Kros
Kros

sluchalem twoich wypowiedzi w podcascie fundamenty organizacji. niesamowite nagranie. robi wrazenie sposob w jaki mowiliscie o ludziach. tak tutaj trafilem. ksiazke dostalem w newsletterze i spedzilem nad nia polowe dnia. bardzo dobrze sie to czyta

Janek
Janek

Ogromna ilość danych! Niesamowicie lubię to w Twoich artykułach. Nie zawiodłem się

Mex
Mex

Przekazałem to u nas do całej firmy. Bardzo dobra lektura!

Nauczyciel Informatyki
Nauczyciel Informatyki

Pobrałem, przeczytałem i wysłałem dla dzieciaków u mnie w szkole. Wiem, że może tam jest dużo biznesowego języka, ale fajnie, żeby mieli okazję zapoznać się tymi zagadnieniami. Dziękuję i podziwiam

Z3S
Z3S

Świetna pozycja. Trafiłem tutaj z Zaufanej Trzeciej strony z ich newslettera. Naprawdę chylę czoła za ogrom pracy

Michał
Michał

Ja czekam jeszcze na książkę Sekuraka, ciekawe co w niej będzie. Niedługo premiera. Uważam, że wszyscy powinniśmy być świadomi ryzyka i znać sposoby obrony przed cyberatakami.

Barti
Barti

Już zabieram się do czytania!

Fiona
Fiona

Ale piękne grafiki. Ciekaw jestem jak wygląda sama treść książki. Będzie czytane, wieczorem odpalam czytnik. Twoja ostatnia książka o tworzeniu MVP bardzo mi pomogła.
Dzięki!

Karol
Karol

Dziękuję Ci za tą pozycję! Robi wrażenie

Stef
Stef

Poprzednia książka była bardzo pomocna. Już się nie mogę doczekać aż przeczytam i tą

Nitka
Nitka

Ale w tej książce jest dużo danych!

Sterhaa
Sterhaa

Skąd czerpiesz inspiracje do pisania książek i artykułów?

Kirki
Kirki

Chyba nie zadawałem sobie sprawy z tego jak wiele niebezpieczeństw czeka na nas każdego dnia w internecie. Piszesz o tym, że tylko kilka procent ludzi potrafi rozpoznać wiadomość phisingową. Zastanawiam się czy ja sam potrafiłbym ją rozpoznać, chociaż uważam, że jestem bardzo uważny.

Hotelarka
Hotelarka
Reply to  Kirki

Pisałam o tym w innym komentarzu. U nas w firmie nie rozpoznaliśmy. Wyglądało jak zwykła wiadomość od dostawcy naszego oprogramowania. Całe szczęście przeglądarka się zawiesiła i połączenie zostało przerwane

Fanka
Fanka
Reply to  Kirki

Ja mam podobnie

Lucki87
Lucki87

Nie znałem też pierwszej książki. Chętnie przeczytam obie

Felix1254
Felix1254

Godna pochwały inicjatywa z tymi wpłatami dla osób chorych. Podziwiam

Sterhaa
Sterhaa
Reply to  Felix1254

To samo chciałem napisać. Kiedyś w jakieś społeczności spotkałem się z opinią wyśmiewającą ludzi, którzy oddają swoją pracę lub projekty za darmo. tam chodziło akurat o open-source. Uważam, że to właśnie godne pochwały, że ktoś odważa się na taki krok

Asia
Asia

Panie Adamie, spędziłam całe popołudnie na czytaniu Pana książki. Jest naprawdę dobra. Nie byłam zupełnie świadoma skali tych zagrożeń i tego, że są tak popularne. To naprawdę niesamowicie. W niektórych momentach, szczególnie gdy czytałam te opisy ataków czułam się jakbym czytała dobry kryminał. Szkoda, że nie wiemy jak toczyły się dalej losy niektórych danych i osób, którym te dane skradziono. Nawet próbowałam sama dokopać się do informacji co działo się kilka miesięcy później, ale ich nie ma. Dziękuję za tą książkę. Chylę czoła, niesamowita praca.

Barba
Barba
Reply to  Asia

Może Pan Adam powinien kiedyś napisać nam coś prozą – właśnie taki kryminał technologiczny?

Dominik
Dominik

Gratulacje 👏 Merytorycznie, treściwie i pięknie wydana!

Wspartakus
Wspartakus

Poszedł przelew na stowarzyszenie! Bardzo dobra książka swoją drogą

Fanka
Fanka

Wczoraj miała wrażenie, że otworzę lodówkę i tam też zobaczę informację o książce.
Otwieram dziś Mam Startup, a tam co? Twoja książka na głównej. No i musiałam ją pobrać

Gringom
Gringom

Szacunek , za syntetyczne ujęcie tematu i jasność przekazu . Chciałbym opublikować linki w mediach społecznościowych dla znajomych , mam nadzieję że nie masz nic przeciwko ?

Arbuz
Arbuz

W połączeniu z Twoim artykułem dotyczącym bezpieczeństwa i prywatności w internecie to naprawdę bardzo dobre źródło wiedzy dla każdego

Wojtek
Wojtek

Szkoda , że nie ma formatu epub na czytniki. Ale inicjatywa naprawdę wspaniała 🙂

Anna
Anna

Ta książka to prawdziwe kompendium wiedzy na temat cyberbezpieczeństwa. Dzięki niej lepiej rozumiem zagrożenia związane z nowoczesnymi technologiami.

Peterek
Peterek

Zachwycające, jak autor przybliżył tematykę cyberbezpieczeństwa osobom, które wcześniej nie miały z nią styczności.

Mara
Mara

To świetne, że tak ważny temat został omówiony w prosty i przystępny sposób. Każdy powinien się z nią zapoznać.

Karo
Karo
Reply to  Mara

Czuję podobnie. Ta książka to ważna lektura. Dzięki Adam, że nam coś takiego dostarczyłeś

Alaxer
Alaxer

Przeczytałem książkę w jeden wieczór. Absolutnie wciągająca i pełna praktycznych informacji. Dzięki!

Robcio
Robcio

Niesamowite, jak wiele można się nauczyć na temat bezpieczeństwa w internecie. Każdy, kto korzysta z sieci, powinien przeczytać tę publikację.

Julia
Julia

zaskoczyła mnie głębia analiz

Tox
Tox

To ważne, żebyśmy wszyscy zdawali sobie sprawę z cyberzagrożeń. Dzięki tej książce mamy taką możliwość

Ewa
Ewa

Dzięki autorowi za to, że zdecydował się udostępnić tę książkę za darmo i przyczynić się do zwiększenia naszej świadomości. Niesamowity jest ten idealizm i oddanie dla osób niepełnosprawnych. Sama nią jestem więc tym bardziej mnie to bardzo pozytywnie zaskoczyło

Mattttt
Mattttt

To niesamowite, jak wiele świat mógłby zyskać dzięki dzięki takim osobom i publikacjom

Kasia
Kasia

Brawo za stworzenie tej pozycji Jestem pełna podziwu.

Iza
Iza

Zawsze się zastanawiałam jak dużo jest takich włamań i zagrożeń na świecie. Nie zdawałam sobie zupełnie sprawy, że tego jest taaaaak duuuuużo! Mam nadzieję, że dzięki takim publikacjom wiele osób zacznie traktować swoje bezpieczeństwo poważniej

Baś
Baś

Przeczytałam i polecam! Podesłałam też u mnie ludziom w pracy i nawet mojej mamie!
Jestem zachwycona klarownością i prostotą, z jaką przedstawiłeś skomplikowane zagadnienia