Cześć, nazywam się Adam Trojańczyk.
Fajnie, że tu jesteś!

Gdybym miał określić się jednym zdaniem, powiedziałbym, że jestem inżynierem i humanistą wierzącym, że technologia może pomóc zmienić świat na lepsze.

adam trojanczyk face

Kilka słów o mnie

Obecnie pełnię funkcję CEO w Inwedo – software house’ie specjalizującym się w tworzeniu indywidualnych rozwiązań informatycznych dla firm. Inwedo szczyci się certyfikatem Great Place to Work oraz nagrodami Firma Przyjazna Rodzinie i Najlepsze Miejsca Pracy™ Polska 2024, a także znalazło się w rankingu Financial Times 1000 2024 jako najszybciej rozwijająca się firma w Europie.

Jestem także członkiem zarządu głównego Polskiego Stowarzyszenia Chorych na Hemofilię oraz prezesem łódzkiego koła ww. organizacji. Swoimi działaniami pro bono staram się pomagać osobom chorym i niepełnosprawnym, dotkniętym, tak jak ja, tą ciężką chorobą.

Więcej informacji

Z branżą IT jestem związany od 2004 roku. Przez ten czas pracowałem z dziesiątkami firm z USA, Europy, z największymi agencjami interaktywnymi w Polsce, a także przedsiębiorstwami z różnych zakątków świata takich jak: Japonia, Australia czy Meksyk. W międzyczasie zarządzałem także swoim software house’em oraz miałem przyjemność współtworzyć wiele startupów i angażować się w ich rozwój.

Byłem mentorem i ekspertem w łódzkich programach akceleracyjnych, m.in. Startup Spark i S5 (jeden z pierwszych akceleratorów technologii 5G w Polsce), a także tych prowadzonych na uczelniach wyższych i przez fundację AIP.

Pełniłem także funkcję członka rady naukowej Technikum Automatyki i Robotyki, byłem doradcą ds. startupów dla Central European Startup Awards, finalistą jednego z konkursów tej organizacji oraz trzykrotnym zdobywcą wyróżnienia Regional Ecosystem Hero of The Year, a także laureatem nagrody gospodarczej Mocni w Biznesie.

Chcesz porozmawiać?

Pisz śmiało. Znajdziesz mnie na LinkedIn, Facebooku, Instagramie i pod adresem e-mail.


Rekomendacje

Witold Chomiczewski

Witold Chomiczewski

Radca prawny oraz wspólnik w kancelarii Lubasz i Wspólnicy

Nawiązaliśmy współpracę, żeby stworzyć coś nowego, aktualnego i ciekawego wizualnie, a jednocześnie przyjaznego dla użytkowników.

uml

Agnieszka Sinska-Glowacka

Zastępca dyrektora Urzędu Miasta Łodzi

Możemy polecić jako godnego i rzetelnego partnera. Współpraca przebiegała bardzo satysfakcjonująco, myślę, że dla obu stron.

bucki

Piotr Bucki

Trener komunikacji, szkoleniowiec, praktyk, autor, wykładowca

W przypadku pracy z firmą Adama nie musiałem się martwić o terminy, technologię, rozwiązania czy jakość. Są jednak rzeczy mniej oczywiste, jak dobry klimat współpracy, duże zrozumienie potrzeb klienta, a nawet myślenie na przód za niego. I to wszystko dostałem w pakiecie. Po prostu czułem, że mój projekt jest naprawdę dla nich ważny. I to było dobre poczucie.

anna kwasny 1

Anna Kwaśny

Sales and Marketing Manager OPG Property Professionals

Chciałabym polecić firmę Adama za profesjonalne ale życzliwe podejście do klienta. Zawsze mogłam liczyć na ich zaangażowanie i kreatywność, od razu rozumieli koncepcję i oczekiwania, spełniali je i dodawali coś od siebie. W sytuacjach kryzysowych reagowali natychmiast, rozwiązując problemy i zapobiegając im na przyszłość.


Gala EkSoc

Nagrody i wyróżnienia

Startup Poland

Startup Poland

Specjalna nagroda od Citybanku

Webit

Webit

Top 5 Startups

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Rzeczpospolitej

Nagroda Gospodarcza

Nominacja do nagrody gospodarczej Prezydenta RP w kategorii startup.

European Startup Days

European Startup Days

Kwalifikacja do najlepszych startupów

Startup Europe Awards

Startup Europe Awards

Pierwsze miejsce w Startup Europe Awards w kategorii IoT

Pioneers Festival

Pioneers Festival

Kwalifikacja do 50 najlepszych startupów

Startupy w Pałacu

Startupy w Pałacu

Nominacja do konkursu

Mocni w Biznesie

Mocni w Biznesie

Nagroda gospodarcza

Top Software Developers

Top Software Developers

“Top Software Developers”
w Polsce

Ecosystem Hero of The Year

Ecosystem Hero of The Year

Finalista Ecosystem Hero of The Year w Polsce


Wywiad Adam Trojańczyk

O tym co robię pisali i mówili

mamstartup
onet
InnPoland
Marketing i Biznes
tvp
Polskie Radio Katowice
Dziennik Łódzki
Polskie Radio
Radio Zet
Radio Łódź