Wczoraj mieliśmy kwartalne spotkanie zarządu by porozmawiać o wynikach naszej organizacji. Jednym z punktów na agendzie jest (jak mamy w zwyczaju) czas na docenienie tego co dzieje się w firmie. Przestrzeń bardzo potrzebna, gdyż jako ludzie, w ferworze codziennej pracy mamy tendencję by nie zatrzymywać się i nie celebrować drobnych sukcesów. Od razu biegniemy dalej do kolejnego zadania, nie pozwalając sobie na głębszą refleksję.

Szczerze polecam Wam by wprowadzić nawyk należytego uhonorowania wszelakich (nawet drobnych) sukcesów. Jeżeli nie robicie tego na bieżąco możecie znaleźć na to dedykowaną przestrzeń, która pozwoli wszystkim, wspólnie zatrzymać się chociaż na moment.

U nas, jako organizacja, oprócz wspomnianego wcześniej spotkania, zatrzymujemy się na chwilę i dziękujemy sobie wzajemnie przynajmniej raz na dwa tygodnie. Robimy to podczas wydarzenia All Hands organizowanego dla całej firmy. To spotkanie, na którym każdy może podzielić się informacjami czy nowinkami, poznajemy na jakim etapie są projekty, komunikujemy nowości i plany oraz zapewniamy tym samym pełną transparentność dla wszystkich osób w organizacji. Mamy także miejsce na podziękowania i czas by doceniać siebie wzajemnie.

Jako ludzie mamy tendencję do negatywizmu i nasze mózgi są tak skonstruowane, że potrafią (z najbliższej przeszłości) pamiętać więcej negatywnych rzeczy niż pozytywnych. Zapamiętanie pozytywów wymaga od nas dodatkowego wysiłku – ale to właśnie one budują poczucie własnej wartości.

Pomagając budować tą świadomość ludziom, budujesz także nadzieję i motywację na ich przyszłość, a jak pokazuje doświadczenie – nawet ja sam zdałem sobie wczoraj sprawę z tego, jak wiele dobrych rzeczy przemknęło mi niezauważonych.

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pobierz moje darmowe publikacje

Zrozumieć Cyberbezpieczeństwo

Zrozumieć cyberbezpieczeństwo

Zaprezentowane w książce dane rysują krajobraz zagrożeń oraz pokazują, jak dramatycznie zmienił się on w ciągu ostatnich lat. Praktycznie każdy sektor publiczny i prywatny jest pod ciągłym atakiem hakerów, którzy za cel wybrali sobie kradzież danych, okupy lub zakłócanie działalności organizacji czy rządów.

MVP

Mini podręcznik przedsiębiorcy

E‑book, dzięki któremu zaoszczędzisz i dowiesz się jak zrealizować pomysł na biznes. Zarówno na początku swojej drogi, jak i wtedy gdy wdrażasz nowe rozwiązania w istniejącym przedsiębiorstwie. Metodologię opisaną w Mini Podręczniku Przedsiębiorcy możesz zastosować w różnych branżach i technologiach. Pokażę Ci jak to zrobić najefektywniej.

Zobacz także
InStream
Read more

Neutralność internetu – komentarz do raportu fundacji Startup Poland

Biznes potrzebuje otwartego i wolnego Internetu Wprowadzenie zmian w zakresie neutralności Internetu i dopuszczenie do sytuacji, że operatorzy będą mogli decydować o tym co widzimy i do czego mamy dostęp jest ogromnym uderzeniem w fundamentalne wartości otwartego dla wszystkich Internetu. Jest on obecnie podstawowym bastionem wolności słowa, uzyskiwania informacji oraz miejscem do prowadzenia i promocji biznesów.
Read more

Podsumowanie 2022 roku

Osobiście uważam, że nie można planować przyszłości nie znając przeszłości oraz nie będąc mocno osadzonym w teraźniejszości. Przez to, że żyjemy w szybko zmieniającym się świecie nie tylko trendy i technologie, ale także ludzie, historie oraz uczucia przychodzą i odchodzą szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Ważne jest upewnienie się, że poświęcamy trochę czasu na ocenę naszej obecnej sytuacji. Spojrzenie na dane o nas samych, poddanie ich analizie i wyciągnięcie wniosków pozwala nam nie tylko na spojrzenie wstecz, ale przede wszystkim na możliwość spojrzenia w przyszłość oraz określenie drogi jaką chcemy podążać.
Twórzmy coraz lepsze i bardziej przyjazne środowisko (współ)pracy.
Read more

Twórzmy coraz lepsze i bardziej przyjazne środowisko (współ)pracy.

W Inwedo mamy zwyczaj wyznaczania sobie celów miesięcznych. Każda osoba, która pełni rolę w organizacji, na początku nowego miesiąca określa cel lub cele, które chciałaby zrealizować. Najczęściej są to cele strategiczne, związane z rozwojem zespołów lub firmy. W następnym miesiącu podsumowuje swoje działania, dzieli się tym, co udało się lub czego nie udało się zrealizować oraz definiuje nad czym będzie pracować w nadchodzącej przyszłości. Zasada ta dotyczy także zarządu. Działa to bardzo mobilizująco i pozwala nam trzymać lub zwinnie zmieniać obrany kurs. Wprowadza do organizacji transparencję, większą synchronizację i pozwala wzmocnić poczucie bezpieczeństwa.