Wczoraj mieliśmy kwartalne spotkanie zarządu by porozmawiać o wynikach naszej organizacji. Jednym z punktów na agendzie jest (jak mamy w zwyczaju) czas na docenienie tego co dzieje się w firmie. Przestrzeń bardzo potrzebna, gdyż jako ludzie, w ferworze codziennej pracy mamy tendencję by nie zatrzymywać się i nie celebrować drobnych sukcesów. Od razu biegniemy dalej do kolejnego zadania, nie pozwalając sobie na głębszą refleksję.

Szczerze polecam Wam by wprowadzić nawyk należytego uhonorowania wszelakich (nawet drobnych) sukcesów. Jeżeli nie robicie tego na bieżąco możecie znaleźć na to dedykowaną przestrzeń, która pozwoli wszystkim, wspólnie zatrzymać się chociaż na moment.

U nas, jako organizacja, oprócz wspomnianego wcześniej spotkania, zatrzymujemy się na chwilę i dziękujemy sobie wzajemnie przynajmniej raz na dwa tygodnie. Robimy to podczas wydarzenia All Hands organizowanego dla całej firmy. To spotkanie, na którym każdy może podzielić się informacjami czy nowinkami, poznajemy na jakim etapie są projekty, komunikujemy nowości i plany oraz zapewniamy tym samym pełną transparentność dla wszystkich osób w organizacji. Mamy także miejsce na podziękowania i czas by doceniać siebie wzajemnie.

Jako ludzie mamy tendencję do negatywizmu i nasze mózgi są tak skonstruowane, że potrafią (z najbliższej przeszłości) pamiętać więcej negatywnych rzeczy niż pozytywnych. Zapamiętanie pozytywów wymaga od nas dodatkowego wysiłku – ale to właśnie one budują poczucie własnej wartości.

Pomagając budować tą świadomość ludziom, budujesz także nadzieję i motywację na ich przyszłość, a jak pokazuje doświadczenie – nawet ja sam zdałem sobie wczoraj sprawę z tego, jak wiele dobrych rzeczy przemknęło mi niezauważonych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Bądź na bieżąco

Zaprenumeruj newsletter i otrzymaj e-book w prezencie

Zero niechcianej treści. Tylko dobre materiały na Twojej skrzynce.

Leave this field blank

Administratorem Twoich danych osobowych jest Adam Trojańczyk 
Kliknij i dowiedz się więcej na temat przetwarzania Twoich danych osobowych.

Zobacz także
Read more

Działajmy w zgodzie z samym sobą

Zwróciłem wczoraj szczególną uwagę na okładkę książki (nie chodzi mi o jej zawartość) – „Mądrzej, szybciej, lepiej”, którą…
Inwedo
Read more

Inwestujmy w ludzi

Chciałem podzielić się z Wami zdjęciami z naszej długo i bardzo oczekiwanej wakacyjnej integracji. Oczekiwanej, tym bardziej że…