41905273 2079919358686860 1645627323736653824 o 1

Zapraszam Cię w świat pełen inspiracji, mądrości i wiedzy.

Ludzie sukcesu” to seria rozmów z przedsiębiorcami, sportowcami, aktorami, startupowcami i tymi, którzy swoją postawą inspirują innych.
Wszystkim zadaję te same pytania abyś, na podstawie zróżnicowanych historii, miejsc w których ci wspaniali ludzie byli i gdzie aktualnie się znajdują, mógł sam wyciągnąć wnioski i zrozumieć co sprawiło, że odnieśli sukces.


Anna Kołomycew – sylwetka bohatera odcinka

Fleszka Studio 08
Facebook Martyny

Anna Kołomycew to właścicielka marki kosmetycznej Anwen, blogerka i autorka książki “Jak dbać o włosy. Poradnik dla początkującej włosomaniaczki“. Ania tworzy własne receptury i kosmetyki do pielęgnacji włosów i możesz je znaleźć nie tylko w internecie ale także w dużych sieciach handlowych czy drogeriach. Jej produkty zdobyły nagrody Avanti i “Qltowy Kosmetyk”.

Z wykształcenia matematyk, w wolnych chwilach dużo czyta i planuje dalekie podróże. Kiedy zakładała swojego bloga poświęconego pielęgnacji włosów nie przypuszczała, że wokół zgromadzi tysiące kobiet. Za sprawą licznych publikacji wypracowała sobie status eksperta.

Jaka jest pierwsza czynność, którą wykonujesz po przyjściu do pracy, a jeżeli pracujesz z domu, to w jaki sposób oddzielasz część prywatną swojego życia od zawodowej?

Dawniej na pewno byłaby to kawa, ale od pewnego czasu staram się lepiej zarządzać sobą w czasie i wykorzystywać swoje najlepsze poranne godziny. Pierwszą rzeczą jest więc sięgnięcie po kalendarz i sprawdzenie jakie trzy najważniejsze zadania mam zaplanowane na dany dzień. To od nich staram się zaczynać pracę. Wielu ludzi najpierw sprawdza maile, co oczywiście w zależności od wykonywanego zawodu może być priorytetem, ale często jest tylko czynnością zastępczą. Wybierając te trzy najważniejsze zadania zawsze kieruję się tym, by były to rzeczy, które przybliżają mnie do mojego zawodowego celu.

Jaka jest twoja ulubiona książka lub książki? Niech to będą maksymalnie trzy tytuły. Chciałbym też, abyś uzasadniła swój wybór.

Wiem, że w tym kontekście pewnie  lepiej zabrzmiałoby, gdybym wybrała książkę o tematyce biznesowej lub podobnej, ale nie byłaby to prawda. Chociaż czytam również sporo branżowych książek to nie mogę nazwać ich ulubionymi. Ulubione to te, do których lubię wracać, przy czytaniu których naprawdę się relaksuję i mogę w 100% oderwać się od problemów. Takich książek jest wiele, ale pierwsza która przychodzi mi na myśl to „Całe zdanie nieboszczyka” Joanny Chmielewskiej. A dlaczego? Bo choć z jednej strony opisana tam historia jest nieprawdopodobna to z drugiej dzięki specyficznemu, humorystycznemu językowi autorki czyta się ją tak jakby wydarzyła się naprawdę. Poza tym od dziecka marzyłam o podróżowaniu, a w tej książce miałam właśnie tego namiastkę i mogłam sobie wyobrażać, że kiedyś odwiedzę te wszystkie miejsca.

Twoja supermoc to? Chodzi o coś, co cię definiuje i pomaga ci w życiu zarówno prywatnym, jak i zawodowym.

Zdecydowanie logika. Dzięki takiemu , logicznemu myśleniu i wyciąganiu wniosków  dobrze sobie radziłam zarówno w szkole jak i na matematycznych studiach. Niejednokrotnie na egzaminach nawet jeśli czegoś nie umiałam to potrafiłam poradzić sobie właśnie przy pomocy logicznego wnioskowania. To samo wykorzystywałam w każdej pracy, a dziś we własnej firmie.

Jaka jest najlepsza możliwa rada, którą przekazałbyś komuś, kto pełen wiary i nadziei dopiero zaczyna swoją drogę kariery?

Żeby nie przestawał wierzyć w siebie, pracował nad swoją pewnością siebie i asertywnością i nigdy nie przestawał się uczyć. Świat szybko idzie do przodu i nawet jeśli w danym momencie wydaje nam się, że już jesteśmy w czymś świetni to stojąc w miejscu i nie ucząc się nowych rzeczy szybko się to stanie nieaktualne.

Co robisz, gdy czujesz się zmęczona i zaczynasz się wypalać podczas dążenia do ustalonego celu?

Robię sobie przerwę, ale taką prawdziwą i dłuższą. Najlepiej sprawdzają się wyjazdy, ale oczywiście nie zawsze możemy sobie pozwolić na urlop. Wtedy warto znaleźć sobie zajęcie, które pozwala nam oderwać myśli od pracy – u mnie dobrze działają spacery po lesie i wspomniane już wcześniej czytanie książek. Zwykle po takiej przerwie do głowy przychodzą mi nowe pomysły i świeże spojrzenie na to co mnie męczyło.

Gdybyś mogła rozesłać SMS do wszystkich osób na całym świecie z dowolnym hasłem, to co by się w nim znalazło i dlaczego?

Żyj świadomie. Dlaczego właśnie tak? Bo mam wrażenie, że wiele osób żyje na autopilocie i wiele rzeczy robi bez zastanowienia się nad tym po co właściwie to robią. Z przyzwyczajenia lub błędnych przekonań, że “tak trzeba”. Ta świadomość i zastanawianie się nad tym co robimy, co kupujemy, co jemy, jak spędzamy czas  i z kim go spędzamy sprawia, że możemy lepiej wykorzystać nasz czas i w pełni go przeżyć.

Anna Kołomycew

A jakie są złe wskazówki, z którymi czasem spotykasz się w swoim zawodzie lub branży?

Największą pomyłką jest chyba twierdzenie, że „kiedy będziesz robił to co kochasz to nie przepracujesz ani jednego dnia”. Takie błędne przekonania sprawia, że część osób zakładając swoją firmę wyobraża sobie to w bardzo nierealistyczny sposób. Wydaje im się, że będą robić tylko to ,co sprawia im przyjemność, a niestety bardzo rzadko tak bywa. Ilość obowiązków, z których nie zdajemy sobie sprawy jest ogromna i wiele z nich jest zwyczajnie upierdliwa, ale musi być zrobiona by firma mogła sprawnie działać.

Jakie czasopisma i serwisy internetowe czytasz, by czerpać wiedzę i inspiracje? Dlaczego wybierasz właśnie te?

Czasopisma czytam bardzo rzadko i raczej z przypadku, a jeśli już to jest to “Sprawny Marketing”. Podobnie z serwisami internetowymi. Staram się ograniczać ilość czasu spędzaną w sieci więc wiedzę czerpię raczej z branżowych książek. Obserwuję też kilka innych osób, które prowadzą podobne do mnie firmy i to one często są dla mnie inspiracją.

Jak radzisz sobie z osobistymi niepowodzeniami i co poradziłabyś tym, którzy się borykają z podobnymi problemami?

To tak rozległy temat i może dotyczyć tak wielu różnych spraw, że bardzo ciężko jest mi odpowiedzieć na to pytanie. Na pewno w życiu tym prywatnym jak i zawodowym ważna jest moim zdaniem dywersyfikacja. Wtedy, gdy na jednym polu spotka mnie jakieś niepowodzenie to mogę skupić się na innych. Łatwiej wtedy złapać dystans i zamiast rozpamiętywać to co nam się nie udało, skupić się na tym co dobrego możemy zrobić.

Annę znajdziecie na:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pobierz moje darmowe publikacje

Przywództwo w czasach AI Minipodręcznik dla liderów o zarządzaniu kryzysem w epoce maszyn generatywnych

Przywództwo w czasach AI

W tym poradniku znajduje się wiele cennych informacji, które mogą pomóc każdemu nowoczesnemu liderowi radzić sobie z kryzysem. Zawarłem w nim także uniwersalne porady opracowane na podstawie wyników badań dotyczących konfliktów toczonych przez ludzkość od czasów starożytnych do teraźniejszości.

Cyberbezpieczeństwo

Zrozumieć cyberbezpieczeństwo

Zaprezentowane w książce dane rysują krajobraz zagrożeń oraz pokazują, jak dramatycznie zmienił się on w ciągu ostatnich lat. Praktycznie każdy sektor publiczny i prywatny jest pod ciągłym atakiem hakerów, którzy za cel wybrali sobie kradzież danych, okupy lub zakłócanie działalności organizacji czy rządów.

Minipodręcznik przedsiębiorcy

Minipodręcznik przedsiębiorcy

E‑book, dzięki któremu dowiesz się jak zrealizować pomysł na biznes. Zarówno na początku swojej drogi, jak i wtedy gdy wdrażasz nowe rozwiązania w istniejącym przedsiębiorstwie. Metodologię opisaną w książce możesz zastosować w różnych branżach i technologiach. Pokażę Ci jak to zrobić najefektywniej.

Zobacz także
Piotr Kruszyński
Read more

Piotr Kruszyński

Piotr Kruszyński – ex-CEO PizzaPortal.pl i COO w Gepetto. Do PizzaPortal.pl dołączył w 2017 roku, obejmując początkowo stanowisko CFO, a następnie CEO.
Marcin Iwuć
Read more

Marcin Iwuć

Marcin Iwuc jest autorem bloga „Finanse Bardzo Osobiste”, książek „Jak zadbać o własne finanse?” i "Finansowa Forteca" oraz kursu online „Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku”. Pomaga ludziom w skutecznym dbaniu o własne finanse, dzięki czemu – zamiast przejmować się brakiem pieniędzy – mogą realizować swoje pasje i marzenia.
Michał Sadowski
Read more

Michał Sadowski

Założyciel i Prezes Brand24 S.A. – firmy zajmującej się monitoringiem Internetu i jednego z laureatów konkursu Aulery oraz Ekomersy. Startup Founder of the Year w konkursie The Next Web Startup Awards.