Zapraszam Cię w świat pełen inspiracji, mądrości i wiedzy.
„Ludzie sukcesu” to seria rozmów z przedsiębiorcami, sportowcami, aktorami, startupowcami i tymi, którzy swoją postawą inspirują innych.
Wszystkim zadaję te same pytania abyś, na podstawie zróżnicowanych historii, miejsc w których ci wspaniali ludzie byli i gdzie aktualnie się znajdują, mógł sam wyciągnąć wnioski i zrozumieć co sprawiło, że odnieśli sukces.
Spis treści
- Martyna Zastawna – sylwetka bohatera odcinka
- Jaka jest pierwsza czynność, którą wykonujesz po przyjściu do pracy, a jeżeli pracujesz z domu, to w jaki sposób oddzielasz część prywatną swojego życia od zawodowej?
- Jaka jest twoja ulubiona książka lub książki? Niech to będą maksymalnie trzy tytuły. Chciałbym też, abyś uzasadniła swój wybór.
- Twoja supermoc to? Chodzi o coś, co cię definiuje i pomaga ci w życiu zarówno prywatnym, jak i zawodowym.
- Jaka jest najlepsza możliwa rada, którą przekazałabyś komuś, kto pełen wiary i nadziei dopiero zaczyna swoją drogę kariery?
- Co robisz, gdy czujesz się zmęczona i zaczynasz się wypalać podczas dążenia do ustalonego celu?
- Gdybyś mogła rozesłać SMS do wszystkich osób na całym świecie z dowolnym hasłem, to co by się w nim znalazło i dlaczego?
- A jakie są złe wskazówki, z którymi czasem spotykasz się w swoim zawodzie lub branży?
- Jakie czasopisma i serwisy internetowe czytasz, by czerpać wiedzę i inspiracje? Dlaczego wybierasz właśnie te?
- Jak radzisz sobie z osobistymi niepowodzeniami i co poradziłbyś tym, którzy się borykają z podobnymi problemami?
Martyna Zastawna – sylwetka bohatera odcinka
Martyna Zastawna zawodowo łączy pasję do butów z filozofią Zero Waste. Założycielka WoshWosh – pierwszej i największej w Europie firmy zajmującej się pielęgnacją obuwia. Wielokrotnie nagradzana w Polsce i zagranica. Wykładowczyni Społecznej Odpowiedzialności Biznesu na Akademii Leona Koźmińskiego oraz mentorka dla przedsiębiorców. Przez wiele lat związana z rynkiem reklamowym. Z wykształcenia dziennikarka oraz politolożka. Dusza artysty, w ciele przedsiębiorcy.
Jaka jest pierwsza czynność, którą wykonujesz po przyjściu do pracy, a jeżeli pracujesz z domu, to w jaki sposób oddzielasz część prywatną swojego życia od zawodowej?
Witam się z pracownikami, następnie idę do swojego gabinetu. W drodze, zazwyczaj sprawdzam instagram – mój prywatny profil i firmowy. Następnie otwieram laptopa, wchodzę na FB, a potem na maila.
Jaka jest twoja ulubiona książka lub książki? Niech to będą maksymalnie trzy tytuły. Chciałbym też, abyś uzasadniła swój wybór.
Nie potrafię wybrać tylko 3 tytułów. Mam wiele pasji i ciągle ulegają one zmianie. Raz są to książki medyczne, raz filozoficzne, innym razem wracam do poezji. Nie czytam książek branżowych. Literatura to dla mnie relax, odskocznia od życia zawodowego. Staram się nie łączyć tych dwóch stref.
Twoja supermoc to? Chodzi o coś, co cię definiuje i pomaga ci w życiu zarówno prywatnym, jak i zawodowym.
Wyjeżdżam, wyłączam telefon i nie zabieram ze sobą laptopa. Gdy nie mam takiej możliwości pomaga odrobina samotności i muzyka.
Jaka jest najlepsza możliwa rada, którą przekazałabyś komuś, kto pełen wiary i nadziei dopiero zaczyna swoją drogę kariery?
Aby jak najdłużej był pełen wiary i nadziei 🙂 i absolutnie nie zrażał się problemami. One zawsze są i zawsze będą. Trzeba zacisnąć zęby i szukać rozwiązań, a w nich najbardziej pomocni są inni ludzie, dlatego trzeba jak najwięcej rozmawiać, spotykać się, szukać – być otwartym.
Co robisz, gdy czujesz się zmęczona i zaczynasz się wypalać podczas dążenia do ustalonego celu?
Wyjeżdżam, wyłączam telefon i nie zabieram ze sobą laptopa. Gdy nie mam takiej możliwości pomaga odrobina samotności i muzyka.
Gdybyś mogła rozesłać SMS do wszystkich osób na całym świecie z dowolnym hasłem, to co by się w nim znalazło i dlaczego?
I znowu tylko jedno hasło. Bardzo ciężko je wybrać. Dzisiaj brzmiałoby ono: „Ludzie tak myślą, Ty myśl inaczej”, jutro może byłoby to „Happy is the new rich”.
A jakie są złe wskazówki, z którymi czasem spotykasz się w swoim zawodzie lub branży?
Nie ma złych wskazówek, jest tylko zła interpretacja. Ciężko mi przytoczyć te “złe”. Koncentruje się na dobrych.
Jakie czasopisma i serwisy internetowe czytasz, by czerpać wiedzę i inspiracje? Dlaczego wybierasz właśnie te?
Zdecydowanie instagram- mam mocno wyselekcjonowane profile, którymi się inspiruję. Jeśli szukam pomysłu, zaglądam właśnie tam.
Mimo wykształcenia dziennikarskiego i specjalizacji prasowej, nie czytam regularnie czasopism. Czasem sięgam po Kraft magazyn, Vogue czy prasę biznesową. Natchnienia szukam w literaturze i muzyce.
Jak radzisz sobie z osobistymi niepowodzeniami i co poradziłbyś tym, którzy się borykają z podobnymi problemami?
Mimo młodego wieku, mam na swoim koncie wiele niepowodzeń, które finalnie udało mi się przekuć w sukces. Jak tego dokonałam? Uporem i wiarą w idee. Po każdym “ciosie” wstawałam silniejsza, ale z kolejnymi siwymi włosami. Mi bardzo pomogli najbliżsi oraz paradoksalnie “bycie samej ze sobą” – dzięki temu znalazłam swój sposób na trudne chwile. Nie ma uniwersalnej rady, każdy musi dojść do niej sam.