41905273 2079919358686860 1645627323736653824 o 1

Zapraszam Cię w świat pełen inspiracji, mądrości i wiedzy.

Ludzie sukcesu” to seria rozmów z przedsiębiorcami, sportowcami, aktorami, startupowcami i tymi, którzy swoją postawą inspirują innych.
Wszystkim zadaję te same pytania abyś, na podstawie zróżnicowanych historii, miejsc w których ci wspaniali ludzie byli i gdzie aktualnie się znajdują, mógł sam wyciągnąć wnioski i zrozumieć co sprawiło, że odnieśli sukces.


Sylwetka bohatera odcinka

79381010 10221588018312797 7013233152537657344 o
Facebook Martyny

Martyna Zastawna zawodowo łączy pasję do butów z filozofią Zero Waste. Założycielka WoshWosh – pierwszej i największej w Europie firmy zajmującej się pielęgnacją obuwia. Wielokrotnie nagradzana w Polsce i zagranica. Wykładowczyni Społecznej Odpowiedzialności Biznesu na Akademii Leona Koźmińskiego oraz mentorka dla przedsiębiorców. Przez wiele lat związana z rynkiem reklamowym. Z wykształcenia dziennikarka oraz politolożka. Dusza artysty, w ciele przedsiębiorcy.

Jaka jest pierwsza czynność, którą wykonujesz po przyjściu do pracy, a jeżeli pracujesz z domu, to w jaki sposób oddzielasz część prywatną swojego życia od zawodowej?

Witam się z pracownikami, następnie idę do swojego gabinetu. W drodze, zazwyczaj sprawdzam instagram – mój prywatny profil i firmowy. Następnie otwieram laptopa, wchodzę na FB, a potem na maila.

Jaka jest twoja ulubiona książka lub książki? Niech to będą maksymalnie trzy tytuły. Chciałbym też, abyś uzasadniła swój wybór.

Nie potrafię wybrać tylko 3 tytułów. Mam wiele pasji i ciągle ulegają one zmianie. Raz są to książki medyczne, raz filozoficzne, innym razem wracam do poezji. Nie czytam książek branżowych. Literatura to dla mnie relax, odskocznia od życia zawodowego. Staram się nie łączyć tych dwóch stref.

Twoja supermoc to? Chodzi o coś, co cię definiuje i pomaga ci w życiu zarówno prywatnym, jak i zawodowym.

Wyjeżdżam, wyłączam telefon i nie zabieram ze sobą laptopa. Gdy nie mam takiej możliwości pomaga odrobina samotności i muzyka.

Jaka jest najlepsza możliwa rada, którą przekazałabyś komuś, kto pełen wiary i nadziei dopiero zaczyna swoją drogę kariery?

Aby jak najdłużej był pełen wiary i nadziei 🙂 i absolutnie nie zrażał się problemami. One zawsze są i zawsze będą. Trzeba zacisnąć zęby i szukać rozwiązań, a w nich najbardziej pomocni są inni ludzie, dlatego trzeba jak najwięcej rozmawiać, spotykać się, szukać – być otwartym.

70115709 10220672543546500 2134025900553928704 o
Facebook Martyny

Co robisz, gdy czujesz się zmęczona i zaczynasz się wypalać podczas dążenia do ustalonego celu?

Wyjeżdżam, wyłączam telefon i nie zabieram ze sobą laptopa. Gdy nie mam takiej możliwości pomaga odrobina samotności i muzyka.

Gdybyś mogła rozesłać SMS do wszystkich osób na całym świecie z dowolnym hasłem, to co by się w nim znalazło i dlaczego?

I znowu tylko jedno hasło. Bardzo ciężko je wybrać. Dzisiaj brzmiałoby ono: “Ludzie tak myślą, Ty myśl inaczej”, jutro może byłoby to “Happy is the new rich”.

A jakie są złe wskazówki, z którymi czasem spotykasz się w swoim zawodzie lub branży?

Nie ma złych wskazówek, jest tylko zła interpretacja. Ciężko mi przytoczyć te “złe”. Koncentruje się na  dobrych.

Jakie czasopisma i serwisy internetowe czytasz, by czerpać wiedzę i inspiracje? Dlaczego wybierasz właśnie te?

Zdecydowanie instagram- mam mocno wyselekcjonowane profile, którymi się inspiruję. Jeśli szukam pomysłu, zaglądam właśnie tam.

Mimo wykształcenia dziennikarskiego i specjalizacji prasowej, nie czytam regularnie czasopism. Czasem sięgam po Kraft magazyn, Vogue czy prasę biznesową. Natchnienia szukam w literaturze i muzyce.

Jak radzisz sobie z osobistymi niepowodzeniami i co poradziłbyś tym, którzy się borykają z podobnymi problemami?

Mimo młodego wieku, mam na swoim koncie wiele niepowodzeń, które finalnie udało mi się przekuć w sukces. Jak tego dokonałam? Uporem i wiarą w idee. Po każdym “ciosie” wstawałam silniejsza, ale z kolejnymi siwymi włosami. Mi bardzo pomogli najbliżsi oraz paradoksalnie “bycie samej ze sobą” – dzięki temu znalazłam swój sposób na trudne chwile. Nie ma uniwersalnej rady, każdy musi dojść do niej sam.

Martynę znajdziecie na:

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pobierz moje darmowe publikacje

Zrozumieć Cyberbezpieczeństwo

Zrozumieć cyberbezpieczeństwo

Zaprezentowane w książce dane rysują krajobraz zagrożeń oraz pokazują, jak dramatycznie zmienił się on w ciągu ostatnich lat. Praktycznie każdy sektor publiczny i prywatny jest pod ciągłym atakiem hakerów, którzy za cel wybrali sobie kradzież danych, okupy lub zakłócanie działalności organizacji czy rządów.

MVP

Minipodręcznik przedsiębiorcy

E‑book, dzięki któremu zaoszczędzisz i dowiesz się jak zrealizować pomysł na biznes. Zarówno na początku swojej drogi, jak i wtedy gdy wdrażasz nowe rozwiązania w istniejącym przedsiębiorstwie. Metodologię opisaną w Minipodręczniku Przedsiębiorcy możesz zastosować w różnych branżach i technologiach. Pokażę Ci jak to zrobić najefektywniej.

Zobacz także
Piotr Kruszyński
Read more

Piotr Kruszyński

Piotr Kruszyński – ex-CEO PizzaPortal.pl i COO w Gepetto. Do PizzaPortal.pl dołączył w 2017 roku, obejmując początkowo stanowisko CFO, a następnie CEO.
Marcin Iwuć
Read more

Marcin Iwuć

Marcin Iwuc jest autorem bloga „Finanse Bardzo Osobiste”, książek „Jak zadbać o własne finanse?” i "Finansowa Forteca" oraz kursu online „Kredyt Hipoteczny Krok po Kroku”. Pomaga ludziom w skutecznym dbaniu o własne finanse, dzięki czemu – zamiast przejmować się brakiem pieniędzy – mogą realizować swoje pasje i marzenia.
Anna Kołomycew
Read more

Anna Kołomycew

Anna Kołomycew to właścicielka marki kosmetycznej Anwen, blogerka i autorka książki. Z wykształcenia matematyk, w wolnych chwilach dużo czyta i planuje dalekie podróże. Kiedy zakładała swojego bloga poświęconego pielęgnacji włosów nie przypuszczała, że wokół zgromadzi tysiące kobiet. Za sprawą licznych publikacji wypracowała sobie status eksperta.