“Zrozumieć cyberbezpieczeństwo – dane, raporty i analizy” to moja nowa publikacja, która w prosty sposób przedstawia informacje związane z cyberbezpieczeństwem. Zaprezentowane w książce dane rysują krajobraz zagrożeń oraz pokazują, jak dramatycznie zmienił się on w ciągu ostatnich lat. Okazuje się, że praktycznie każdy sektor publiczny i prywatny jest pod ciągłym atakiem hakerów, którzy za cel wybrali sobie kradzież danych, okupy lub zakłócanie działalności organizacji czy rządów. Nie wszystkie oczywiście okazują się skuteczne.

Pisząc książkę chciałem, aby pozycja ta przyczyniła się do realnej zmiany naszego nastawienia do cyberzagrożeń. Jest dostępna zupełnie za darmo, bez żadnych restrykcji i bez konieczności zapisywania się na newsletter.

Cyberbezpieczeństwo

Zrozumieć cyberbezpieczeństwo

Przedsiębiorstwa, organizacje, rządy, a także sektor publiczny coraz bardziej się ucyfrawiają. Zespoły stają się rozproszone, a praca zdalna sprawia, że wiele naszych zasobów znajduje się poza tradycyjnymi (fizycznymi) granicami. Możemy z poziomu laptopa zarządzać firmą, kontaktować się z ludźmi z całego świata, a nasze komputery domowe stały się centrami dowodzenia, z których porozmawiamy np. z lekarzem, ubezpieczycielem, nauczycielem czy załatwimy sprawę w urzędzie bez wychodzenia z domu.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom cyfrowym nasza praca oraz życie prywatne stają się coraz lepsze i łatwiejsze. Możemy dziś snuć opowieści o tym, jak technologia pomaga ludziom rozwijać się. Niestety, jak na większość dobrych historii przystało, również w tej pojawić się muszą czarne charaktery, które będą starały się wykorzystać rzeczy dobre, by obrócić je przeciwko ludzkości.

Cyberbezpieczeńśtwo

Mowa o przestępcach i terrorystach, którzy wykorzystują nowoczesną technologię, aby bezlitośnie atakować firmy, organizacje, instytucje rządowe, wojsko czy osoby prywatne. Robią to głównie w celu pozyskania danych i użycia ich przeciwko ich właścicielom, atakowania ważnych systemów czy infrastruktur, kradzieży pieniędzy, niszczenia sprzętów, a w skrajnych przypadkach pozbawiania życia. Dzieje się tak, gdy ataki dotyczą np. systemów opieki zdrowotnej, służb pierwszej pomocy czy oprogramowania wykorzystywanego w środkach transportu.

Zagrożenia, które jeszcze kilkanaście lat temu wydawały się istnieć jedynie w sferze rozważań teoretycznych, teraz stały się jak najbardziej realne.

Więcej informacji i samą książkę znajdziesz tutaj:

Pobierz moje darmowe publikacje

Przywództwo w czasach AI Minipodręcznik dla liderów o zarządzaniu kryzysem w epoce maszyn generatywnych

Przywództwo w czasach AI

W tym poradniku znajduje się wiele cennych informacji, które mogą pomóc każdemu nowoczesnemu liderowi radzić sobie z kryzysem. Zawarłem w nim także uniwersalne porady opracowane na podstawie wyników badań dotyczących konfliktów toczonych przez ludzkość od czasów starożytnych do teraźniejszości.

Cyberbezpieczeństwo

Zrozumieć cyberbezpieczeństwo

Zaprezentowane w książce dane rysują krajobraz zagrożeń oraz pokazują, jak dramatycznie zmienił się on w ciągu ostatnich lat. Praktycznie każdy sektor publiczny i prywatny jest pod ciągłym atakiem hakerów, którzy za cel wybrali sobie kradzież danych, okupy lub zakłócanie działalności organizacji czy rządów.

Minipodręcznik przedsiębiorcy

Minipodręcznik przedsiębiorcy

E‑book, dzięki któremu dowiesz się jak zrealizować pomysł na biznes. Zarówno na początku swojej drogi, jak i wtedy gdy wdrażasz nowe rozwiązania w istniejącym przedsiębiorstwie. Metodologię opisaną w książce możesz zastosować w różnych branżach i technologiach. Pokażę Ci jak to zrobić najefektywniej.

Zobacz także
Przywództwo w czasach AI Minipodręcznik dla liderów o zarządzaniu kryzysem w epoce maszyn generatywnych
Read more

Przywództwo w czasach AI, czyli jak zarządzać kryzysem w 2024 roku

“Przywództwo w czasach AI. Minipodręcznik dla liderów o zarządzaniu kryzysem w epoce maszyn generatywnych” to moja nowa publikacja, zawierająca bogate źródło wiedzy na temat nowoczesnego przywództwa, sztucznej inteligencji, analizy dużych zbiorów danych oraz strategii radzenia sobie w czasach kryzysu. Zgodnie z moją filozofią, książka dostępna za darmo z opcjonalnym wsparciem na cele charytatywne.
Siedem celów dla organizacji
Read more

7 mądrych celów, które możesz wyznaczyć w swojej organizacji

W tym artykule chciałem przybliżyć i opisać cele, które wdrażaliśmy w Inwedo, a które to bardzo pomogły nam się rozwinąć. Jeżeli planujesz jakieś działania na ten rok, głęboko wierzę, że mogą one być cenną wskazówką.
Nowoczesne technologie
Read more

Jak nowoczesne technologie mogą pomóc przetrwać ewentualną recesję

Dużo mówi się o spowolnieniu gospodarczym i recesji. Doniesienia z rynków zagranicznych i szalejąca inflacja nie nastrajają pozytywnie. Eksperci podnoszą alarm i informują o tym, że czekają nas cięższe czasy. Niezależnie od tego czy zgadzamy się z ich ekspertyzami czy opiniami uzasadnionym jest ciągłe przyglądanie się rynkom i zadawanie pytań, które pomogą nam nie tylko zabezpieczyć nasz biznes i osoby, które dla nas pracują, ale mimo trudności dalej się rozwijać.